20 vite me pare

20 vite më parë/ 1 mars 1997

10:02 - 02.03.17 gsh.al

GSH, 1 mars 1997.Shqipëria e 20 viteve më parë ishte një tenxhere presioni që ziente, shpërthimi i së cilës solli, siç dihet, qindra të vrarë në atë që u quajt me të drejtë lufta jo-civile.

“Beteja e natës në Vlorë: 3 të vrarë”, shkruhet në kryeartikullin e 1 marsit 1997. Shkrimi, i firmosur nga Armand Mero dhe Fatos Baxhaku rrëfen se si protestuesit vlonjatë kanë rrethuar godinën e SHIK-ut, pas rënies së perandorisë së fajdeve. “Dhjetëra të plagosur, Ushtria në alarm”, që lexohet në nëntitullin e madh, është kronikë gati e përditshme e atyre kohëve.

Vini re, reklama e paguar e firmës “Kambo Marshall” zë një pjesë të konsiderueshme të faqes së parë të gazetës. Siç tha dikush: bashkëvuajtës dhe bashkëfajtorë.

Për të marrë lajmet e fundit të “Gazeta Shqiptare”, ndiq faqen tonë në Facebook.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.