Foto-galeri

PAPARACI/ Politikanë ne fokus

13:18 - 04.03.17 gsh.al

 Bashkim Fino nuk heq dorë nga “dashuria e vjetër”

 – Deputeti socialist, Bashkim Fino sapo është rikthyer në punimet e Kuvendit, pas një periudhe të gjatë “lufte” me sëmundjen. Ndoshta shumë gjëra në përditshmërinë e Finos kanë ndryshuar, por ai nuk ka mundur të lerë “dashurinë e vjetër” të tij, puron. Ndërsa shikon së bashku me kolegët e tij të PDIU-së dhe PS-së, fotot e bëra nga fotografi i vjetër AGIM RAMA, Fino nuk heq nga buza puron, një karakteristikë e pamjes së tij të përhershme.

 

Përqafimi “i ngrohtë” mes Lulzim Bashës dhe Kreshnik Spahiut

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu i është bashkuar qysh ditën e parë protestës së opozitës dhe Lulzim Bashës. Pikërisht në datën 26 shkurt atij i ndodhi një incident. Një person e goditi atë me grusht, pse Spahiu kishte sharë Ramën. Në këtë foto, shkrepur një ditë pas incidentit, Spahiu duket se ka marrë mbështetjen e kreut të PD-së Lulzim Basha. Të dy janë përqafuar në çadrën e protestës, ku vazhdojnë të qëndrojnë mbështetësit e opozitës, prej ditësh.

 

Seanca parlamentare, porositë e Ilir Metës për Vali Leskajn

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe nënkryetarët e tij kuptohen shumë mirë me njëri-tjetrin. Ndoshta ngaqë Ilir Meta ka përqafuar me kohë motivin e tij “Me qetësi e dashuri”. Në këtë foto, Meta duket se është i detyruar të largohet nga seanca dhe i ka deleguar kompetencat e drejtimit të seancës së të enjtes te nënkryetarja socialiste e parlamentit, Valentina Leskaj. Çfarë porosish po i jep ai, znj.Leskaj, këtë vetëm mund ta mendojmë, por me siguri ka të bëjë me ligjet që diskutohen.

Gratë e PS-së “i zënë frymën” Erjon Braçes

Erjon Braçe është ndër kryetarët e Komisionit të Ekonomisë ndër vite që vë rregull të fortë në mbledhjet e tij. Të gjithë e thonë që në mbledhjet e Braçes “s’ka shaka dhe as vonesa”. Mirëpo, në këtë foto, dy nga deputetet socialiste, Evis Kushi dhe Antoneta Dhima diçka po i thonë dhe duket se po i kërkojnë llogari, kreut të komisionit ku ato bëjnë pjesë. Vetë Braçe duket që po sqaron me shumë qetësi, dy deputetet.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.