20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 29 mars 1997

07:33 - 29.03.17 gsh.al
GSH APP Get it on Google Play

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, vrasjet, djegiet, shpërthimet e depove sollën një situatë surreale në Shqipëri, marsin e vitit 1997. Në situatën e një lufte civile, “Gazeta Shqiptare” dhe gazetat e tjera e pezulluan përkohësisht botimin.
Në pamundësi pra, për t’ju sjellë si çdo ditë “GSH”-në e 20 viteve më parë, do të botojmë (përsëri, përkohësisht) në këtë rubrikë foto dhe video të marsit ’97 për të njohur ose kujtuar çmendurinë kolektive që na përfshiu 2 dekada më parë.
Si sot në 29 Mars 1997

Bilanci i vdekjeve dhe plagosjesjeve vijon të jetë i lartë. Gjendja  e jashtëzakonshme vazhdon. Rëndohet situata në në Berat e Gjirokastër. Ndërkohë në Vlorë vriten 2 policë.Në Burrel sulmohen 2 oficerë policie ku njëri plagoset dhe tjetri humbet jetën.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.