Horoskopi

Horoskopi i datës 21 prill 2017

07:19 - 21.04.17 gsh.al
GSH APP Get it on Google Play
DASHI

Saturni vazhdon t’ju mbrojë dhe të përkrahë ndërmarrjet tuaja. Fitoni menjëherë. Përpiquni të ndihmoni edhe dikë që ka nevojë. Do të vazhdojë periudha e qetësisë së madhe ekonomike dhe profesionale. Përfitoni sa më shumë.

DEMI

Do të shtyni në një datë të pacaktuar një takim që nuk doni ta bëni. Pse doni të humbni kohë me atë që e dini që në fillim se nuk është e përshtatshme për ju? Mërkuri, Marsi dhe Venusi nuk shkojnë mirë, prandaj edhe ju duhet të kontrolloni nervozizmin tuaj.

BINJAKËT

Gaboni me kokëfortësi për mbrojtur qetësinë tuaj, por partneri, duke e kuptuar, do t’jua falë. Me pak fjalë do të jeni edhe më të bashkuar se më parë. Mos jini koprrac kur vjen puna për të treguar dashurinë tuaj. Njerëzit që ju rrinë në krah e meritojnë plotësisht.

GAFORRJA

Me mbështetjen e shkëlqyer të Jupiterit do të zbuloni se keni talente të pashprehura, potencial praktik që duhet ta shprehni dhe ta shfrytëzoni. Urani mik do t’ju hapë rrugë të ndryshme. Do të keni një rol të rëndësishëm, si në punë ashtu edhe në jetën shoqërore.

LUANI

Nëse në jetën në çift, xhelozia dhe dyshimet do t’i kalonin nivelet e normales, jepini fund kur të mundeni dhe ndërroni menjëherë drejtim. Planetët nuk janë shumë të favorshëm ndaj jush. Humori jo i mirë do të pengojë bashkëpunimin me një koleg.

VIRGJERESHA

Në çift, disa kërkesa për pushtet nuk funksionojnë. Hapni rrugë. Nëse do të jeni më mirënjohës, rezultatet nuk do të vonojnë të vijnë. Mos u merrni me gjëra që hanë diskutim. Duke këmbëngulur do ta kuptoni se e keni pasur gabim.

PESHORJA

Shfrytëzojeni çastin e mirëqenies shpirtërore për të dëgjuar më shumë dhe për t’i kushtuar më shumë kohë familjes. Ndërkaq, me Plutonin që ju del kundër, priten disa përgjegjësi që ndoshta mund t’ju kufizojnë disi lirinë. Por do t’ia dilni.

AKREPI

Gjatë ditës së sotme do të jeni më të ndjeshëm ndaj humorit të personave që ju rrethojnë. Zgjidhni me kujdes se me kë shoqëroheni. Do të keni mundësinë për të shprehur konkretisht altruizmin tuaj dhe të ndihmoni ata që do të kenë nevojë për ju.

SHIGJETARI

Gjëra të reja të vogla dhe gëzime të vogla ju presin dhe do të ishte më mirë të fillonit të mësonit të përfitoni nga këto. Ndërgjegjësimi për atë që është me të vërtetë e rëndësishme do t’ju ndihmonte të kalonit disa zënka me personin e dashur.

BRICJAPI

Është ditë e përsosur për arritje profesionale. Nëse ka pastaj një dashuri të re që po gatitet, mos humbi kohë dhe bëjeni të ditur! Mos u shqetësoni më për çështje që kanë të bëjnë me paraqitjen. Përqendrohuni në substancë, tek ekuilibri midis të qenit dhe të pasurit.

UJORI

Një njeri që e vlerësoni do t’ju bëjë një kritikë. Do t’jua bëjë atë me mirëbesim dhe me shumë politesë, por gjithsesi do t’ju hidhërojë së tepërmi. Tregohuni të arsyeshëm. Lëreni pas të shkuarën, dhe jetoni përvoja të reja me entuziazëm të plotë, për të ardhmen.

PESHQIT

Jeni duke ndjekur objektiva që ju lodhin dhe ju stresojnë. Mos vallë për hir të kësaj keni lënë mënjanë dashurinë? Dëshira dhe pasioni do të bëjnë që të kërkoni mundësi për të biseduar dhe bashkëpunuar me partnerin më shumë se më parë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.