Shëndet

Fëmijë autikë, ja si t’i trajtoni në shtëpi

12:15 - 14.02.18 Gazeta Shqiptare

Në studion e emisionit “Fol me psikologen”  që transmetohet çdo të mërkurë në “Radio Shqiptare” ora 21:00 ishte e ftuar terapistja, Alsona Bala.Së bashku me psikologen Ervisa Lula, që është dhe autore e këtij emisioni, demonstruan një pjesë terapie e cila mund të kryhet nga vetë prindërit në shtëpi, për t’ju ardhur në ndihmë fëmijëve autikë.

Bala prej disa vitesh trajton fëmijë me autizëm dhe me sindromën Down.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.