Kryesore

Zbulohen datat e testimeve për “Mësues për Shqipërinë”

22:12 - 04.03.18 Gazeta Shqiptare

Mësuesit e rinj do ti nënshtrohet testimit “Mësues për Shqipërinë”, duke filluar nga data 6 mars dhe deri në 27 prill të gjithëNë faqen zyrtare të Ministrisë së Arsimit është publikuar i gjithë kalendari i provimeve sipas lëndëve.

Të parët që do ti nënshtrohen portalit “Mësues për Shqipërinë” do të jenë kandidatët për mësues në degën e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Ata që do mbyllin provimin e Portalit për këtë vit do të jenë kandidatët për mësues në degën e Muzikës.

Pas publikmit të rezultateve, mësuesit që do të grumbullojnë më shumë pikë do të njoftohen për vendet e lira të punës sipas degëve.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.