Kosova

Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, Kurti: Hashim Thaçi me deputetët tradhtuan Kosovën

19:43 - 21.03.18 Gazeta Shqiptare

Pas marrëveshje së Demarkacionit me Malin e Zi, ka reaguar lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti.Kurti shprehet, se deputetët i janë bashkuar tradhtisë së presidentit Hashim Thaçi, duke votuar kundër Kosovës dhe qytetarëve të saj

“Shumica e deputetëve të Vetëvendosjes ose u arrestuan ose u përjashtuan padrejtësisht dhe iu bashkuan dhunës policore”

“Njëherë është dashur të bëhet korrigjimi e pastaj ratifikimi i Demarkacionit”.

Kurti ka përmendur rastin e nënkryetares së VV-së, Fatmire Kollçakut e cila sipas tij u përjashtua nga kryetari i Kuvendit pa qenë fare pjesëmarrëse në seancë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.