Kronikë

Rrëqethëse/ Rrëfimi i vajzës së përdhunuar për 16 vjet nga babai në Tiranë

09:14 - 02.09.18 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Ngjarja e rëndë e zbuluar në Tiranë ku një vajzë 25 vjeçe ishte përdhunuar prej 16 vitesh nga babai i saj ka tronditur të gjithë opinionin publik.
Ka qenë e dëmtuara që ka denoncuar në polici tmerrin që ka kaluar prej vitesh, duke rrëfyer se babai i saj e ka përdhunuar për herë të parë që kur ishte 9 vjeçe.

Ajo ka treguar se ai e ka kërcënuar dhe ka ushtruar dhunë të vazhdueshme dhe nuk e ka lejuar që t’i tregojë askujt. Madje e reja ka rrëfyer se i ati e ka lënë shtatzënë kur ishte 19 vjeçe dhe ajo është detyruar të abortojë.

Prej disa ditësh, 25- vjeçarja J. N. ishte larguar nga shtëpia e saj, që ndodhet në rrugën “Sulejman Delvina” në Tiranë dhe ishte strehuar tek murgeshat. Për shkak të dhunës së vazhdueshme të ditëve të fundit nga i ati, ajo kishte vendosur të largohej nga shtëpia.

Prindërit e saj ishin divorcuar që prej vitit 2002 dhe ajo jetonte me të atin e motrën 1 vit më të vogël.

Pas arrestimit nga policia, 61-vjecari Qirjako Nakuçi ka treguar thuajse gjithçka pranë uniformave blu. Por në versionin e tij ai mohon akuzat për përdhunim dhe thotë se gjithçka ishte me dëshirë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.