Kronikë

Ngjarjet kriminale nuk kanë të mbaruar… Tritol “të fortit” të Laçit

09:12 - 03.09.18 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Ngjarjet kriminale në vend nuk kanë të mbaruar. Laçi është tronditur nga shpërthimi i një tritoli. Sipas policisë lokale rreth orës 02:00, në lagjen Nr.4 të qytetit, në derën e jashtme të lokalit “Bar-Kafe” në pronësi 53-vjeçarit  Llesh Buraku ka shpërthyer një sasi lëndë eksplozive.
Policia thotë se nga shpërthimi ka vetëm dëme materiale.

Emri i 53-vjeçarit nuk është i panjohur për policinë lokale. Në qytet njihet si një ndër “të fortët”.  Po ashtu në vitin 2015 është arrestuar pasi ka goditur me grushte një inspektor të ISHP-së.

Pista kryesore e hetimit është ajo e konflikteve të 53-vjeçarit. Ndërkohë ngjarja vjen pas ekzekutimit mafioz që i bënë një biznesmeni në Shkodër.

Ministria e Brendshme të dielën shpërndau lajmin se, ministri Xhafaj iu ka kërkuar drejtueseve të policisë ashpërsi në luftën ndaj krimit, por siç duket krimi dhe kriminelët nuk ndalohen me deklarata paralajmëruese.

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.