Tech

Apple surprizon, së shpejti 230 emoji të rinj

14:42 - 12.02.19 Gazeta Shqiptare

Apple ka surprizuar, ndërsa së shpejti do të ketë një tjetër shumëllojshmëri emoji-sh në cdo celular iPhone me përditësimin e ri “iOS 13”.Do të jenë 230 ikona të reja që janë krijuar vetëm për t’u publikuar në vitin 2019.

Kështu, rreth 171 emoji do të bazohen tek gjinia dhe ngjyra e trupit të njerëzve, ndërsa të tjerat do jenë simbole që i kanë kërkuar fansat prej kohësh.

Njoftimi është zyrtar dhe do të ketë një shumëllojshmëri ikonat dhe për njerëzit me aftësi të kufizuara.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.