Sport

Përballje të zjarrta në Champions, ja çiftet gjysmëfinaliste

12:25 - 15.03.19 Gazeta Shqiptare

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i fazës gjysmëfinale në Champions League.Për herë të parë pas 9 vitesh në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Man.United, Man.City, Tottenham dhe Liverpool. Kolonisë britanike iu bashkuan Porto, Barcelona, Ajax dhe Juventus. Shorti ishte i lirë, çdo skuadër mund të përballej ndërmjet tyre, për më tepër për herë të parë ekipet mësuan fatin e tyre deri në finalen e madhe të Madridit:

AJAX-JUVENTUS
LIVERPOOL-PORTO
TOTTENHAM-MAN.CITY
BARCELONA-MAN.UNITED

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.