Tech

Opsioni i ri i Instagramit që po çmend ndjekësit

14:49 - 27.04.19 Gazeta Shqiptare

Shpesh herë rrjete sociale ndryshojnë opsione që herë priten mirë nga përdoruesit e herë jo.Instagrami është padyshim një nga rrjetet sociale më të përdorura dhe shpesh aplikon ndryshime. Më i fundit është vendosja e “kuizeve”, i cili është pritur mjaft mirë nga ndjekësit.

Përmes këtij opsioni të ri përdoruesve parashtrojnë një pyetje me mundësi përzgjedhjeje të katër opsione përgjigjesh.

Si fillim zgjidhni një foto në sfond, tërhiqni lart opsionet dhe zgjidhni opsionin ‘Quiz’.

Bëni pyetjen që dëshironi dhe më pas shtoni alternativat. Mos harroni të zgjidhni të saktën dhe më pas postojeni në Storyn tuaj.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.