Aktualitet

Video/ Një celular po aq i mirë sa iPhone e Samsung, por kushton shumë më lirë

21:30 - 15.05.19 gsh.al

Nëse dëshironi të blini një smartphone të ri që kushton midis $ 300 dhe $ 500, ju duhet të blini një Pixel 3A ose Pixel 3A XL. Telefoni më i mirë në këtë rang çmimesh dhe që është në të vërtetë konkurrues me telefonat celularë më të shtrenjtë si iPhone apo Galaxy. Sidomos kur bie fjala tek Kamera. Pixel, momentalisht i mund të dy gjigandët e teknologjisë.Por le të flasim pak për parametrat e tjerë të Google Pixel 3A dhe 3A XL. Kanë përmasa 5.6 dhe 6 inch. Ky celular përbëhet nga material Dragontrail Glass ka bateri 3000 dhe 3700 mAh si dhe Ram 4GB. Memoria e tij e brendshme është 64 GB, procesori Snapdragon 2 GhZ, kamera paresore 12.2 MP me stabilizues optic, ndërsa kamera selfie 8 mp.

E vetmja pjesë ku fansat mendojnë që ky smartphone çalon është prcesori prej 2 Ghz i cili për ta është i ngadalteë dhe gjjthashtu nuk është kundra ujit. Epo, s’mund t’i kesh të gjitha për 300$.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE