Aktualitet

Video/ Më i vogli 1 vjeç, fëmijët, familjarët e kolegët në homazhet për major Tanushin

10:19 - 16.05.19 gsh.al

Major Klodian Tanushi la pas 3 fëmijë, më i vogli është vetëm 1 vjeç. Ata i japin sot lamtumirën e fundit babait që humbi jetën në krye të detyrës. Mes dhimbjeve dhe lotëve familjarë e kolegë kanë marrë pjesë në homazhet e zhvilluara në nder të majorit Klodian Tanushit në Muzeun Historik Kombëtar në TiranëKomisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, e shpalli major Klodian Tanushin, i rënë në krye të detyrës, “Dëshmor i Atdheut”. Ndersa me vendim te Keshillit të Ministrave, 16 maji u shpall dite zie kombetare.

Shpërthimi i një mine në kampin “Adazi” të Letonisë u mori jetën dy ushtarakëve shqiptarë, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushit, i cili ishte komandant i kontigjentit shqiptar. Major Tanushi ndërroi jetë katër ditë pas ngjarjes së rëndë në një nga spitalet e Letonisë për shkak të lëndimeve të shumta.

tanushiiii tanushiii taniushi tanushiiii111 tanushiii111qq tanushiii111
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE