20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 13 Nëntor 1999/ Mashtruan për thasët me armë dhe kontratat milionëshe. VEFA, arrestohen në gjyq dy dëshmitarë

07:00 - 13.11.19 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play
  • Dossier

Unë Nazifi, babai i fenomenit Liznandër.

  • Mashtruan për thasët me armë dhe kontratat milionëshe

VEFA, pranga në gjyq

Prokurori arreston dy dëshmitarë.
  • Dossier

“Unë nuk dua shqiptarë të zinj”

Kështu Enver Hoxha mbylli ambasadën shqiptare në Ganë

  • Defekt apo sabotim?

Rrëzohet treni, derdhen 333 tonë naftë

Aksident në linjën hekurudhore Fier-Ballsh: Bien 6 vagona dhe derdhen 332 900 litra naftë e gazoil. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30 të së enjtes, pranë fshatit Kraps në Fier. Treni i mallrave me numër 70 është nisur nga uzina e Ballshit pasi është furnizuar me naftë dhe gazoil për llogari të degës.

  • Pas kërcënimit të Beogradit

Goditet pranë Prishtinës avioni i OKB-së

Kaloi nga Tirana, zhduken 24 njerëzit e paqes

Një aeroplan i programit botëror të ushqimit të OKB-së u zhduk dje teksa ishte duke fluturuar në Kosoveë. Aeroplani që mbante në bordin e tij 24 vetë, është zhdukur në mesditë 30 km në veri të Prishtinës midis Mitrovicës dhe Podujevës. Veç 3 anetarëve të ekuipazhit, pjesa tjetër kanë qenë punonjës të Kombeve të Bashkuara në Kosovë. Disa fëmijë e kanë parë aeroplanin që po rrëzohej 17 km në afërsi të Vuciternit, ka deklaruar Vincenzo Coppola, komandanti i kontigjentit italian të KFOR-it.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.