20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 25 Nëntor 1999/ 7 mjekët që u shkrinë në ajër për studentët. Si u vetësakrifikuan bluzat e bardha në Llogara

07:00 - 25.11.19 Gazeta Shqiptare
  • Historia/ Nëntor 1989. Si u vetësakrifikuan bluzat e bardha në Llogara

7 mjekët që u shkrinë në ajër për studentët

  • Shteti zbulon fondin e mykur

Nuk janë përdorur 60 milionë dollarë

Rrugët, paratë janë gati por Shuli i djegMinistria e Punëve publike  dhe Transporteve nuk ka realizuar 1.4 miliardë lekë. Pasojat e këtij deficiti të thellë në shpenzimin e fondeve të planifiikuara shihen qartë në rrugët e prishura të kryeqytetit, vonesat e ndërtimit të segmenteve rrugore të dy korridoreve në hekurudhat puthuajse të shkatërruara dhe në rrjetet e ujësjellësave të amortizuar.

  • Rrëfimi i adoleshentes

“Droga, si ma ktheu martesën ne ferr”

  • Ish-Pengu

Lalioti, kthehen kërcënimet

Një zë mashkull ka folur në telefon celular me bashkepunëtorin e ngushtë të babait të Jorgos, Kostaq Maksakulin. “Alo, unë jam një nga ata qe morëm peng djalin grek. Kërkoj 50 milionë dhrahmi, në të kundërt …

  • “Kush jemi”

Montedision gati të investojë

Shkrim nga Enrico Bondi, administrator i Montedison

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.