Sociale

Babagjyshi thith kokainë… Plas skandali me bluzet në treg (FOTO)

18:13 - 10.12.19 Gazeta Shqiptare

Babagjyshi që thith kokainë! Është ky imazhi i shfaqur në një bluzë festive të shitur në Walmart Canada.Rrjeti gjigant i dyqaneve kërkoi ndjesë ndaj klientëve pasi në bluzë u shfaq karikatura e Babagjyshit para një tavoline me disa viza të bardha ku shkruhej “le të bjerë dëborë”.

Kuptimi ishte lehtësisht i keqkuptueshëm dhe shumë njerëz e krahasuan me përdorimin e kokainës.

Një zëdhënës i Walmart kërkoi ndjesë për shitjen e produktit, duke thënë se bluza është tërhequr nga shitja.

“Këto bluza të shitura nga një pikë e tretë nga ana e Walmart.ca, nuk përfaqësojnë vlerat e Walmart dhe nuk kanë vend në hapësirën tonë online”, tha zëdhënësi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.