Bota

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Çeki, 6 të vdekur, autori në arrati

20:44 - 10.12.19 gsh

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një spital në Cceki, në qytetin e Ostrava-s.Mediat ndërkombëtare raportojnë se një person hapi zjarri, duke lënë të vdekur 6 persona dhe të plagosur disa të tjerë.

Lajmi është konfirmuar edhe nga ministri i Brendshëm çek, Jan Hamácek, i cili pohoi se vrasësi ende nuk është arrestuar, ndërsa policia i është vënë pas.

Kjo e fundit i ka bërë thirrje qytetarëve që kushdo që ka informacion të sinjalizojë. Deri më tani nuk dihet identiteti i autorit si dhe motivi që e shtyhu atë të ndërmerrte këtë akt ekstrem.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE