Sport

VIDEO/ Delir bardheblu, Tirana thyen Partizanin në stadiumin e ri

22:16 - 13.12.19 Gazeta Shqiptare

Tirana ka mposhtur Partizanin me rezultatin 2-1 në derbin numër 150, duke thyer kështu mallkimin 5-vjeçar. Golat e Bathës dhe Kobina i dhuruan fitoren skuadrës së Emanuel Egbo në sfidën e dhuruar në “Air Albania”.Golin e vetëm për Partizanin e realizoi Jurgen Bardhi. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1 ndërkohë që në minutat shtesë të ndeshjes, bardheblutë arritën të gjenin golin e fitores me anë të Kobina, duke çuar në delir tifozët, të cilët kishin kaq vite që po e prisnin një triumf në derbi.

Goli i dytë i Tiranës on Vidnews.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.