Sport

Skandal në Bundesligë! Lojtari i Lajpcigut akuzohet për përdhunim, rrezikon burgun

19:21 - 09.01.20 gsh

Futbollisti Stefan Ilsanker rrezikon të përfundojë prapa hekurave të burgur.Akuza e ngritur ndaj tij është vërtet e rëndë dhe nëse do të vërtetohet atëherë do të ishte një goditje për përfaqësuesen austriake të futbollit dhe skuadrën e RasenBallsport Lajpcigut.

Një grua ka denoncuar në polici mesfushorin austriak duke pretenduar se është përdhunuar prej tij më 4 janar të këtij viti. 30-vjeçari nuk është prononcuar për momentin, ndërsa mediat gjermane aludojnë se ai rrezikon burgun nëse çdo gjë do të konfirmohej.

Gjithashtu ai rrezikon vendin në përfaqësusen e Austrisë por dhe masa të ashpra nga klubi i tij, Lajpcigu.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE