Kryesore

Foto/ Puthje dhe përqafime, opozita ulet në tryezën për Reformën Zgjedhore

13:38 - 14.01.20 gsh

Pasi opozita vendosi për të ulur në tryezën e negociatave për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi në emër të PD dhe Petrit Vasili në emër të LSI-së i janë bashkuar sot tryezës së rrumbullakët. Ashtu si shihet edhe nga fotot, opozitarët janë treguar mjaft të afërt me Gjiknurin.Kushtet e opozitës

3 kërkesat e përfaqësuesve të opozitës në takimin e orës 13.00 për reformën zgjedhore

Miratim i reformës zgjedhore në mënyrë transparente, gjithëpërfshirëse, konsensuale mes partive politike.

Hartimi dhe diskutimi i reformës jashtë parlamentit në tryezën politike të partive.

Miratimi pa ndryshime nga komisioni dhe Parlamenti i produktit konsensual të tryezës politike.

Ora 13:00 Ne kuader te dialogut per garantimin e nje konsensusi sa me te gjere ne procesin e reformes zgjedhore, diten e sotme ora 13:00, ne mjediset e Pallatit te Kongreseve zhvillohet nje tryeze ne te cilen marrin pjese:

 

gjiknurr gjik tavolina vasili vasulii vasili11 vasili 99
<
>

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE