Politike

Pas takimit me Komisionerin për Zgjerim, Basha: Do bëjmë gjithçka për t´i dhënë fund krizës,gjetëm dakordësi për dy objektiva madhore

17:03 - 16.01.20 gsh

Në një deklaratë për mediat pas takimit me Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, Basha theksoi se dy objektivat kryesorë të PD janë garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme dhe hapja e negociatave.“Ne jemi të vendosur t’i japim fund krizës politike dhe do bëjmë gjithçka”- u shpreh Basha.

“Më prezantoi me strategjinë që do paraqes ai, strategji që unë dhe opozita e bashkuar e mbështesim plotësisht. Prezantuam dhe gjetëm dakordësi të plotë se zgjidhja e krizës së rëndë politike në Shqipëri, përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme, dhe hapja e negociatave, janë dy objektiva madhore, në harmoni dhe përputhje të plotë me njëri-tjetrin.

Mirëprita ndihmën e BE, që mundësoi dialogun politik për Reformën Zgjedhore jashtë parlamentit ilegjitim, të dalë nga krimi i organizuar, si hap i parë për të çuar drejt zgjedhjeve të lira, ku të zgjedhin qytetarët. Pa ndodhur kjo, nuk do të ndodhë asgjë, që do të çojë vendin përpara”, shtoi kreu i PD.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.