Aktualitet

Video/ Pas tërmetit të fuqishëm në Turqi, ndërtesat përfshihen nga flakët, shkon në 84 numri i të plagosurve

21:25 - 24.01.20 gsh

Një tërmet i fuqishëm goditi Turqinë rreth orës 19:00, mbrëmjen e sotme.Paraprakisht raportohet për 4 viktima dhe 84 të plagosur. Ndërtesat përveç shembjes janë përfshirë dhe nga flakët.  Siç shihet dhe në videon në fjalë një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një pallat në këtë qytet.

Ndërkohë, forcat e kërkim-shpëtimit ndodhen në terren dhe po punojnë për shpëtimin e njerëzve. Deri më tani raportohet për 84 persona të plagosur.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.