Kryesore

Vdes në aksident ajror legjenda e basketbollit Kobe Bryant

21:50 - 26.01.20 Gazeta Shqiptare

Kobe Bryant, basketbollisti legjendar i NBA ka humbur jetën në moshën 41-vjeçare në një aksident ajror.Sipas mediave amerikane, ylli i Los Angeles Lakers ishte duke udhëtuar së bashku me tre persona të tjerë me një helikopter privat që u rrëzua në Calabasas, pranë Los Angelesit në Kaliforni.

Autoritetet bëjnë me dije, se nga rrëzimi i helikopterit kanë ndërruar jetë pesë persona, mes tyre edhe basketbollisti amerikan. Hetimet kanë nisur menjëherë pas aksidentit të rëndë.

Kobe Bryant la pas gruan Vanessa dhe tre vajzat.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE