Kryesore

“Kuvendi duhet të vetëshpërndahet”, deklarata e Metës: Presidenti mbron Kushtetutën, asnjë vagabond ndërkombëtar…

20:20 - 12.02.20 gsh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaron se Kuvendi duhet të shpërndahet, pasi nuk ofron asnjë garanci për funksionimin normal të institucioneve. Ai e ka quajtur edhe njëherë ilegjitim Kuvendin. 

“Kuvendi duhet të vetëshpërndahet. Nuk ofron asnjë garanci për funksionimin normal të institucioneve. Ky është një Kuvend ilegjitim. Ju garantoj se Presidenti nuk është mur por është një kala në mbrojtje të Kushtetutës dhe nuk ka as ndonjë vagabond ndërkombëtar që mund ta vejë këtë në diskutim”, tha Meta në Euroneës Albania.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.