Kryesore

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim në Kryeministri, takim me Ramën

11:13 - 13.02.20 gsh

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ndodhet në Kryeministri ku po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se ambasadorja amerikane sapo ka mbërritur në Kryeministri ku është pritur nga shefi i maxhorancës. Situata aktuale, reforma zgjedhore dhe nisma të tjera të qeverisë janë në fokus të takimit.Ky është takimi i dytë i ambasadores amerikane me Ramën në Kryeministri. Kujtojmë se i pari ishte pak minuta para se qeveria të miratonte paketën anti-KÇK.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.