Kryesore

“Emigrimi oferta e vetme e kësaj qeverie”, mesazhi i Bashës në Kukës: Vendosmëri frymëzuese për të ndryshuar këtë realitet

17:43 - 13.02.20 gsh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur ditën e sotme në Kukës, ku ka takuar qytetarët. Nga Kukësi, Basha shprehet se të rinjtë kërkojnë mundësi për të punuar, ndërsa qeveria i ka lënë në harresë dhe i ka varfëruar.“Në Kukësin e varfëruar e të harruar nga qeveria, të rinjtë kërkojnë mundësi për të punuar, mundësi për të jetuar, mundësi për të zgjedhur. Emigrimi nuk është zgjedhja e tyre, por oferta e vetme e kësaj qeverie për ta. Megjithatë i gjeta me zemrat plot me shpresë dhe me vendosmëri frymëzuese për ta ndryshuar këtë realitet, një orë e më parë. Falemnderit të rinjve dhe të rejave të Kukësit për mikpritjen prekëse, për bisedat dhe për frymëzimin që jeni dhe përcillni! #PotëDëgjoj”, shkruan Basha.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE