Bota

Emri/ Transportonte kokainë me makinë, arrestohet shqiptari në Itali

17:06 - 13.02.20 gsh

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi u kap me 2 kilogramë kokainë në makinë.Shtetasi Taulant Mani, 32 vjeç ,akuzohet për trafik të drogave të forta, ndërsa arrestimi i tij ka ndodhur në Chietti. Operacioni u zhvillua pasditen e djeshme, kurse policia italiane kishte si synim që të godiste krimin, e sidomos trafikun e lëndëve narkotike, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

Automjeti i Taulant Manit u ndalua, për shkak se ai po ecte me një shpejtësi tepër të madhe, dhe pas kontrollit rutinë i´u sekuestrua dhe sasia e drogës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.