Bota

Pas testeve të shumta, studentja shqiptare del nga karantina në Turqi, asnjë nga 42 të evakuuarit nuk rezultoi me koronavirus

17:09 - 14.02.20 gsh

Studentja shqiptare, Silva Doçi ka dalë nga karantina në Turqi, pasi nuk rezultoi me koronavirus, pas një mbikqyrje të rreptë 14-ditore në Ankara.41 persona të disa nacionaliteteve, 32 turq dhe 9 të tjerë nga Azer bajxhani dhe Gjeorgjia u evakuuan nga Ëuhani pasi aty ‘shpërtheu’ koronvirusi. Shqipëria i kërkoi ndihmë Turqisë për të evakuuar studenten shqiptare dhe ajo udhëtoi drejt Ankarasë me një avion ushtarak.

Ndërkohë, në Turqi ende nuk ka të dyshuar për persona të prekur nga koronavirusi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.