Kronikë

Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës, Gjykata e Posaçme rikonfirmon masat, “arrest me burg” për 6 të akuzuarit

18:10 - 21.02.20 gsh

Gjykata e Posaçme ka rikonfirmuar masën e arrestit me burg për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës.Gjyqtarja Flora Hajredinaj ka vendosur që shtetasit Bajram Hajri, Leonard Hajri, Olsi Turja, Elton hajri, Festim Bixhdili dhe Ardian Doçaj të qëndrojnë në burg.

Kujtojmë se, Jan Prenga u rrëmbye më 17 janar në Kamëz dhe humbi jetën pas disa ditësh nga torturat. Ende nuk është gjetur trupi i pajetë i tij por sipas hetimeve, rrëmbimi dhe vrasja e Prengës erdhi pas konflikteve për drogën mes grupit Hajri dhe vëllezërve të viktimës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.