Aktualitet

Sërish lëkundje tërmeti në vend, ja sa ishte magnituda

15:54 - 27.02.20 gsh

Një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar ditën e sotme, vetëm pak minuta më parë, në vend.Mësohet se lëkundjet kanë qënë me magnitudë 3.1 të shkalles Rihter. Epiqendra është regjistruar 13 km në veri-perëndim të Durrësit, ndërsa thellësia ka qënë 40 km.

Kujtojmë që prej 21 shtatorit, ku Tirana dhe Durrësi u goditën nga një tërmet 5.8 ballë, ka pasur edhe të tjera lëkundje, por me magnitudë më të vogël. Tërmeti i 21 shtatorit shkaktoi panik tek qytetarët, ndërsa dhjetra persona mbetën të lënduar, si dhe u dëmtuan shumë banesa.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.