Sociale

Infektivi i QSUT në karantinë, gazetari: Si do të funksionojnë vizitat për pacientët

17:06 - 09.03.20 gsh

Pas konfirmimit të dy rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë ka marrë masa. Deri më tani është vënë në karantinë infektivi i QSUT-së.Gazetari Erjon Skëndaj shpjegon edhe faktin si do të funksionojnë vizitat në QSUT.

“Gjithë hapësira këtu është në karantinë. Do të hyjnë vetëm personeli. Personat që vijnë këtu i sjell auto-ambulanca e dedikuar. MSH dhe OBSH kanë thënë se pacientët duhet të mos dynden në Urgjenca. Nëse ka komplikacione të rënduara, ata me ambulanca të dedikuar vijnë dhe shtrohen këtu. Të gjithë pacientët që dyshohen me koronavirus, duhet të vetëkarantinohen. Ky është protokolli bazë. Kjo karantinë ka 76 shtretër”, tha gazetari Skëndaj.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.