Rajoni

Masat ndaj koronavirusit/ Mbyllen shkollat për dy javë edhe në Maqedoninë e Veriut

18:52 - 10.03.20 gsh

Arrin në 7 numri I personave të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Si rrjedhojë qeveria ka marrë vendimin që të gjitha institucionet arsimore të mbyllen për dy javët në vazhdim.Pas drejtoreshës së Klinikës së Lëkurës në Shkup, e cila rezltoi positive me koronavirus, u diagnostikuan dhe tre persona të tjerë, të cilët ishin kthyer nga Italia  së bashku me çiftin bashkëshortor nga Dibra. Këta të fundit rezultuan pozitiv me koronavirus 3 ditë më parë.

Rasti i parë me koronavirus më Maqedoninë e Veriut, është regjistruar më 26 shkurt, te një grua që sapo ishte kthyer po ashtu nga Italia.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.