Kryesore

Koronavirusi/ Thellohet numri i të infektuarve në Greqi, 3 pacientë në gjendje të rëndë

16:08 - 11.03.20 gsh

Vijon të rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Greqi. Deri më tani raportohet se  99 persona janë prekur nga virusi në fjalë.Sipas Ministrisë së Shëndetësisë bëhet fjalë për 95 persona shtetas grekë dhe për 4 persona me shtetësi të huaj.

Sipas mediave greke 3 prej të infektuarve janë në gjendje të rëndë. Ndërkohë, ditën e djeshme Greqia vendosi që të mbyllen të gjitha institucionet arsimore për 14 ditë si masë për të bërë të mundur ndalimin e përhapjes së virusit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.