Sociale

“Mbrëmë nisi shpërndarja e pakove ushqimore”, Xhaçka: Askush nga shtresat në nevojë nuk do të lihet pa mbështetje

15:01 - 18.03.20 gsh

Ministrja e mbrojtjes, Olta Xhaçka përmes një njoftimi në rrjetin social “Facebbok”, shkruan se ka nisur mbrëmë shpërndarja e pakove ushqimore në Thumanë dhe zonat e goditura nga tërmeti, teksa shton se nuk do të lihen pa mbështetje s personat në nevojë. 

Postimi i plotë;

Në Thumanë dhe zonat e goditura nga tërmeti nisi mbrëmë shpërndarja e pakove ushqimore.

Askush nga shtresat në nevojë nuk do të lihet pa mbështetje, ndërkohë pushteti vendor po identifikon nevojat e pensionistëve kryefamiljarë dhe familjeve në nevojë në territorin e tyre.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.