Rajoni

Thellohet bilanci në Greqi, 31 persona të infektuar me koronavirus brenda një dite

18:44 - 18.03.20 gsh

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetit dhe profesori i sëmundjeve infektive Sotiris Tsiodras, konfirmoi disa rasje të reja me koronavirus në Greqi.Deri më tani, numri në total i të sëmurëve më Covid-19 në vend shkon në 418. Sipas Tsiodras nga ky numër 64 raste konsiderohen si “jetime”.

Ndërkohë, në spitale me Covid-19 ndodhen të shtruar 79 pacientë, prej të cilëve 13 ndodhen në kujdes intensiv dhe marrin frymë me anë të tubave. Mosha mesatare e personave të intubuar është 70-vjeç. Në total, në shtetin fqinj janë ekzaminuar 6,000 kampione.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.