Bota

“Çudia” në Itali, transporti publik ende i hapur në Lombardi, epiqendrën e koronavirusit

12:42 - 20.03.20 Gazeta Shqiptare

Rreth 200 vetë çdo dite nderrojne jete ne zonen e Lombardise ne Itali, epiqendra e semundjes se koronavirusit.Sipas gjurmimit te qelizave telefonike rezulton se 40% e italianeve ne Lombardi, dalin dhe nuk qendrojne ne shtepi.

Ministri i Shendetesise, Giulio Gallera tha ne nje lidhje direkte per televizionin La7, se qeveria po mendon mbylljen ose kufizimin e transportit publik ne Lombardi. Ai shtoi se shumica e italianeve qe dalin jane per arsye pune, por ka shume te tjere qe nuk jane ndergjegjesuar per realitetin e ri.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.