Sport

Formula 1/ Anulohet gara, shtyhet nisja e Botërorit 2020

13:41 - 23.03.20 Gazeta Shqiptare

Tani është zyrtare. Botërori 2020 i Formula 1 nuk do të nisë as më 7 qershor me Çmimin e Madh të Azerbajxhanit. Pas shumë spekulimesh, FIA ka zyrtarizuar shtyrjen e kësaj gare në një tjetër datë ende për t’u përcaktuar.Në këtë mënyrë, mundësia e radhës për të nisur Botërorin e Formula 1 mbetet Çmimi i Madh i Kanadasë, në program më 14 qershor. Por edhe kjo nuk është e sigurtë, pasi do të monitorohet me shumë kujdes situata me Coronavirus. Ky është ndryshimi i tetë në kalendarin e Formula 1, pas shtyrjes së Çmimit të Madh të Australisë, anulimit të garës së Monako dhe shtyrjeve të garave të Bahrein, Kinës, Vietnamit, Spanjës dhe Holandës.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.