Rajoni

Thellohet bilanci/ 48 raste të reja me koronavirus në Greqi, 20 viktima brenda 24 orëve

18:22 - 24.03.20 gsh

Vijon të thellohet bilanci nga koronavirusi në Greqi.Brenda 24 orëve të fundit 20 persona kanë humbur jetën, ku mosha mesatare e viktimave është rreth 75 vjeç, raportojnë mediat e huaja.

Po ashtu listës së viktimave iu bashkua dhe rasti i një 40-vjeçareje nga Kosturi, e cila kishte humbur jetën pak ditë më parë në shtëpi, ndërkohë që sot u vërtetua se vdekja u shkaktua nga COVID-19. Aktualisht në terapi intensive qëndrojnë 45 persona, shumica meshkuj, me sëmundje kronike.

Vetëm ditën e sotme janë raportuar 48 raste të reja me koronavirus, ndërsa shifra në total ka shkuar në 743. Por sipas përllogaritjeve mendohet që gjithsej numri i të prekurve të ketë shkuar në 10.000 gjithsej.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.