Bota

Bashkëpunëtori i Papa Françeskut rezulton me Koronavirus/ Vatikani drejt mbylljes

20:17 - 25.03.20 gsh

Covid-19 duket se ka hyrë në ndërtesën kryesore Santa Marta, të klerit të Vatikanit teksa ka infektuar një bashkëpunëtor të Papa Françeskut që banonte prej vitesh aty.Kleriku rezultoi pozitiv ndaj tamponit testues dhe u dërgua me urgjencë në spital për kontrolle.Gjendja e tij nuk ishte shqetësuese por frika ka nisur për përhajen e mundshme në stafin e Selisë së Shenjtë teska siç raportohet nga IlMessaggero, vetë Papa dhe klerikët e lartë kanë nisur vetë-izolimin.Ditët e fundit në Vatikan ishin mbyllur shumë zyra të rëndësisë dytësore dhe stafi ishte reduktuar në minimum si masë parandaluese për epideminë./tch

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE