Bota

Rikthehet koronavirusi në Kinë/ 14% e pacientëve të shëruar rezultojnë sërish pozitiv

18:32 - 26.03.20 gsh

Koronavirusi rikthehet sërish në Kinë, pasi 14% e pacientëve të shëruar kanë rezultuar sërish poziti, shprehen ekspertët.Sipas “Daily Mail”, autoritetet i frikësoheshin një shpërthimi të dytë të COVID-19, për shkak të numrit në rritje të rasteve të importuara dhe personave të infektuar që nuk tregojnë shenja.

Mjekët në një spital në Ëuhan zbuluan se pesë nga 147 pacientët në një studim u testuan përsëri pozitiv pas shërimit, tha Ëang Ëei, drejtori i Spitalit të qytetit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.