Kosova

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë, 8 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

18:15 - 26.03.20 gsh

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, njoftoi këtë mbrëmje se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit, duke çuar në 79 numrin e të infektuarve.Megjithatë, ministri Vitia ka thënë se lajm i mirë është që njëri nga pacientët edhe pas testimit të dytë ka dalur negativ, duke bërë që të shërohet pacienti i parë nga koronavirusi në Kosovë.

“Zyrtarisht kemi personin e parë të shëruar nga COVID-19 në Republikën e Kosovës. Faleminderit personelit shëndetësor në Klinikën Infektive dhe të gjithë mantilbardhëve në institucionet shëndetësore në Kosovë. T’i ndihmojmë personelit shëndetësor”, deklaron Vitia.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.