Bota

Franca në karantinë/ Azilkërkuesi sulmon me thikë francezët, dy të vdekur dhe 5 të plagosur

14:10 - 04.04.20 gsh

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Francë, përveç situates së krijuar nga COVID-19, ku numri i viktimave dhe të infektuarve vijon të rritet.Mediet e huaja raportojnë se një azilkërkues nga Sudani ka sulmuar me thikë një grup personash, duke vrarë dy prej tyre dhe plagosur pesë të tjerë.

Agresori është arrestuar nga policia franceze, ndërsa nuk dihen ende arsyet e këtij sulmi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.