Aktualitet

Dalin pamjet/ Masat mbrojtëse dhe pacientët e intubuar, brenda spitalit COVID 1

21:45 - 07.04.20 gsh

Dalin për herë të parë pamje nga brenda spitalit Infektiv në Tiranë ose ndryshe i inauguruar me emrin e ri COVID 1. Që nga pritja e deri tek trajtimi i të prekurve nga koronavirusi, kjo është ajo që ndodh çdo ditë në spital, ku shërbejnë dhjetëra mjekë e infermierë.Me veshje mbrojtëse plotësisht, maska e doreza shfaqet i gjithë personeli që nga mjekët e deri tek sanitaret. Shumica e pacientëve shihen me maska oksigjeni, ndërsa moshat janë të ndryshme.

pamje-nga-brenda-infektivi pamje-nga-brenda-infektivi-1 pamje-nga-brenda-infektivi-2 pamje-nga-brenda-infektivi-2-770x425
<
>

Të sëmurët janë të vendosur në dhoma dyshe kryesisht dhe pamjet janë larg nga ato që vijnë nga Italia apo vende të tjera ku numri i të prekurve është shumë më i lartë. Pamjet më të rënda vijnë nga terapia intensive ku ka edhe pacientë të intubuar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.