Bota

Thellohet bilanci në Britaninë e Madhe/ Shënohen 953 viktima në 24 orë, mes tyre një 27-vjeçar

19:00 - 10.04.20 gsh

COVID-19 ka shkaktuar vdekjen e 953 personave të tjerë në Britaninë e Madhe, duke çuar në total numrin e viktimave në 9 mijë e 61.Mediat e huaja raportojnë se mes viktimave ishte dhe një 27-vjeçar.

Teksa vendet e tjera europiane si Spanja, Italia, Gjermania duket se kanë kaluar pikun, prestigjiozja The Guardia thotë se Mbretëria e Bashkuar do të shënojë rritje të shifrave dhe për 2 javët në vazhdim.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.