Kryesore

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja sa ishte magnituda

13:07 - 09.05.20 gsh

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në shtetin fqinj vetëm pak minuta më parë.  Tërmeti ka qënë i shkallës 4.7 rihter me një thellësi 2 km dhe është ndjerë në disa qytete të Greqisë.Greqia është një zonë shumë sizmike dhe për pasojë lëkundjet janë të shpeshta. Deri më tani nuk është raportuar për dëme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.