Kryesore

Deklarata e fortë e Yuri Kim: Shpresoj që fjalët për një marrëveshje të fshehtë politike të mos jenë të vërteta…

19:26 - 21.05.20 Gazeta Shqiptare

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, ka bërë një deklaratë të fortë pak minuta më parë lidhur me reformën në Drejtësi.Yuri Kim deklaron me tone të forta se shpreson që fjalët për një marëveshje prapa krahëve të mos jenë të vërteta. Përfaqësuesja e SHBA në Shqipëri thekson se Reforma në Drejtësi është e nevojshme dhe nuk duhet vrarë.

“Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë Reformën në Drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta. Reforma është e dhimbshme, e ngadaltë & jo perfekte por është e nevojshme, po bën përparim & duhet të vazhdojë”, shkruan Kim në rrjetet sociale.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.