Aktualitet

Gati protesta për Teatrin/ “Tkurren” policët, vetëm 100 efektivë në terren

19:19 - 22.05.20 gsh

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar qarkullimi.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për News24 se deri tani janë mobilizuar 100 policë tek pedonalja teksa janë mobilizuar 100 policë nga 6 komisariate.

Po ashtu po merren masa për të mbrojtur Ministrinë e Brendshme si dhe Policia Rrugore për qarkullimin afër pedonales.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.