Kryesore

28 vite nga vrasja e Falcones, Basha: Frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë

11:27 - 23.05.20 gsh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia.Bashka shkruan Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij.

“Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij. Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve në bashkëpunim me krimin e organizuar, janë parakusht për integrimin e në .”, shkruan Basha.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.