Bota

Gjyshja 126-vjeçare fiton betejën me COVID-19

15:24 - 23.05.20 gsh

126-vjeçarja me 13 fëmijë dhe rreth 400 nipër e mbesa ka fituar betejën me COVID-19 në Turqi.Eşe Gebelek u shërua nga koronavirusi pas një trajtimi dyjavësh në spital.

“Ata u kujdesën për mua, më trajtuan mirë,” tha Gebelek, duke falënderuar mjekët dhe infermierët në spital.

Kujtojmë që para Eşe Gebelek, një grua 113 vjeçare në provincën verilindore të Spanjës ishte personi më i vjetër që mundi virusin, sipas të dhënave zyrtare.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.